Зміцнення системи первинної медико-санітарної допомоги для досягнення загального охоплення послугами охорони здоров’я: час активізувати роботу

11.01.2019 0

Первинна медико-санітарна допомога переживає переломний момент. У країнах Європейського регіону ВООЗ вона створювалася в якості фундаменту системи охорони здоров’я. Всі без винятку країни Регіону з готовністю дотримуються принципів, затверджених Алма-Атинською декларацією. Це призвело до поліпшення показників здоров’я населення і рівності у ставленні до здоров’я, а також принесло економічні вигоди – зокрема, дозволило сповільнити зростання витрат на охорону здоров’я, і ​​стало чудовою базою для реагування на нові потреби в області здоров’я, демографічні та природоохоронні завдання та надзвичайні ситуації.

В той самий час зараз, через 40 років після прийняття Декларації, ми стикаємося як з нагальними проблемами, так і з новими тривожними тенденціями, включаючи недоліки в якості обслуговування, через що знижується ефективність роботи. Зокрема, це стосується випадків госпіталізації, якої можна було б уникнути, якби первинна медико-санітарна допомога була більш дієвою; зростаючої чисельності вразливих груп населення, які потребують спеціалізованих втручань; і традиційної проблеми невисокою престижності роботи в первинній ланці, що підриває його кадровий потенціал.

Від вирішення цих серйозних проблем, що стали звичними і тому нібито непомітними, залежить, чи вдасться нам завоювати довіру громадськості, привернути нові кваліфіковані кадри і побороти укорінені упередження і конструкції, які як і раніше перешкоджають ефективній організації первинної медико-санітарної допомоги.

З наближенням 2030 року – крайнього терміну для виконання Цілей в галузі сталого розвитку- у нас з’явився ще один стимул для досягнення загального охоплення послугами охорони здоров’я: зміцнення системи первинної медико-санітарної допомоги. Сьогодні ми як ніколи близькі до цієї мети.

Жужанна Якаб, Регіональний директор ЄРБ ВООЗ, Головний редактор журналу «Панорама громадської охорони здоров’я»

Повний текст публікації читайте за посиланням

Читайте також публікації журналу «Панорама громадської охорони здоров’я»:

Хочу стати
Агентом Здоров`я!
я з вами!
Щоб допомогти проекту фінансово:

Найменування отримувача: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “ПЛАТФОРМА ЗДОРОВ`Я”

Номер рахунку: 26007056225147

Код: 41927308

Банк отримувача: СТОЛИЧНА ФIЛIЯ ПАТ КБ"ПРИВАТБАНК" КИЇВ

Код Банку (МФО): 380269

Призначення платежу:Благодійна допомога на здійснення статутної діяльності. Без ПДВ.