Підвищення фізичної активності

05.07.2018 0

Всесвітня організація здоров’я запустила глобальний план дій з метою підвищити рівень фізичної активності. Протягом сімдесят першої сесії Всесвітньої асамблеї з охорони здоров’я було оголошено, що більш високий рівень фізичної активності може запобігти близько 3.2 мільйони смертельних випадків не пов’язаних з інфекційними захворюваннями в усьому світі, а також скоротити кількість випадків інвалідності, захворювань, збільшити кількість здорових років життя і зменшити фінансовий тягар системи охорони здоров’я.

Головна мета стратегії – підвищити фізичну активність 100 мільйонів людей вже 2030 року.

Аби досягти цієї мети необхідно реформувати 4 ключових сектори:

  • Активне суспільство: Завдяки обізнаности професіоналів та населення, люди зможуть розвинути позитивне ставлення до спорту та активного стилю життя.
  • Активне середовище: Створення безпечних місць та просторів для занять спортом, допоможе людям бути більш активними.
  • Активне життя: тут акцент робиться на створенні можливостей для активного способу життя, наприклад шляхом розвитку програм, що реалізуються спільнотами.
  • Активна система: система, яка б могла якісно координувати напрямки стратегій та проводити їх якісний моніторинг та аналіз.

Хоча цілий ряд країн схвалив плани з підвищення рівня фізичної активності, багато країн так і не спромоглися задовольнити міжнародні вимоги. Дані 2010 року вказують на те, що 23 відсотки дорослих людей та 80 відсотків молоді (11-17 років) не відповідають нормам фізичної активності, що встановлені ВОЗ (150 хвилин помірної фізичної активності на тиждень). На жаль, не всі люди мають рівні можливості вести активний спосіб життя.

Але об’єднання стратегій та зацікавлених груп людей , а також використання нових знань, технологій даних та досвіду, допоможуть підвищити рівень активності 100 мільйонів людей вже 2030 року.

26 січня 2018 року ВОЗ:

  • Схвалив глобальний план з підвищення фізичної активності на 2018-2030 рр.
  • Приймає добровільну глобальну мету скоротити на 15 відсотків рівень фізичної неактивності в порівнянні з 2016 роком та скоротити на 10 відсотків цей показник вже 2025 року.
  • Закликає країни-члени реалізовувати глобальний план дій відповідно до національних інтересів та пріоритетів; відстежувати прогрес та надавати інформацію про це з метою підвищення ефективності програм.

Також рекомендується оновити рекомендації з підвищення фізичної активності 2010 року.

Хочу стати
Агентом Здоров`я!
я з вами!
Щоб допомогти проекту фінансово:

Найменування отримувача: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “ПЛАТФОРМА ЗДОРОВ`Я”

Номер рахунку: 26007056225147

Код: 41927308

Банк отримувача: СТОЛИЧНА ФIЛIЯ ПАТ КБ"ПРИВАТБАНК" КИЇВ

Код Банку (МФО): 380269

Призначення платежу:Благодійна допомога на здійснення статутної діяльності. Без ПДВ.