Загальнообов’язкове медичне страхування запрацює у 2022 році, – Радуцький

01.11.2019 0

2020 року в Україні запрацює нова модель фінансування на вторинній та третинній ланці медичної допомоги, а також трансплантологія. Про те, як триватиме трансформація охорони здоров’я найближчим часом, розповів Михайло Радуцький, Голова комітету ВР з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування, 31 жовтня 2019 року в прямому ефірі політичного ток-шоу «Право на владу», (канал 1+1).

Михайло Радуцький зазначив, що охорона здоров’я – це напрямок, який не може бути в турбо-режимі: «Якщо ми трошки не так пішли в охороні здоров’я, то це мільйони життів людей. Турбо-режим потрібен, але більш повільнший».

За словами голови профільного комітету ВР, з 2 квітня 2020 року в Україні запрацює гарантована сплата за надану допомогу на вторинному рівні медичної допомоги. Це вузькі спеціалісти, діагностичні послуги. Мається на увазі те, що гарантує держава і сплачує через НСЗУ.

Також в наступному році нова модель фінансування запрацює на третинному (госпітальному) рівні. Очікується, що експертний (четвертий рівень медичної допомоги) має запрацювати за цими правилами з 2021 року.

Крім того, Радуцький заявив, що з наступного року має запрацювати трансплантологія:

«Нам не вистачає, на жаль, лише діджіталізації. Лікарі готові, обладнання практично готове, протоколи практично готові. Найбільша затримка з електронним реєстром. На початку нового року Київ почне трансплантологію як пілотний проект».

Михайло Радуцький повідомив, що буде введено співоплату за медичні послуги як фінансовий інструмент, який дає можливість уникнути дискримінації та розширити доступ громадян до лікування.

З 2022 року в Україні має запрацювати загальнообов’язкове медичне страхування. Зараз готується відповідний законопроект. Разом з тим, перешкодою на цьому шляху є «зарплата в конвертах».

«Це питання до силових відомств. Сьогодні в Україні 60% заробітної платні знаходиться в конверті. Поки цей відсоток не знизиться хоча б до 20%, ми не можемо запустити модель медичного страхування. Де взяти гроші? Це працююча економіка та податки з економіки. Якщо зарплата в конверті – немає податків. Закон готовий, проблема в тому, що фінансувати цей закон за таких умов немає чим», – наголосив Радуцький.

«Сьогодні на первинці заробітна платня 12-16 тис. грн. Коли НСЗУ почне сплачувати за послугу – і на вторинці, і на третинці, виросте зарплата», – підсумував голова профільного комітету.

Хочу стати
Агентом Здоров`я!
я з вами!
Щоб допомогти проекту фінансово:

Найменування отримувача: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “ПЛАТФОРМА ЗДОРОВ`Я”

Номер рахунку: 26007056225147

Код: 41927308

Банк отримувача: СТОЛИЧНА ФIЛIЯ ПАТ КБ"ПРИВАТБАНК" КИЇВ

Код Банку (МФО): 380269

Призначення платежу:Благодійна допомога на здійснення статутної діяльності. Без ПДВ.