Відкритий лист Петру Порошенку: майбутнє охорони здоров’я України

15.04.2019 0

15 квітня 2019 року ГО “Платформа здоров’я” направила відкритий лист Президенту України, кандидату на посаду президента Петру Порошенку з проханням надати публічне роз’яснення окремих положень програми, а саме в частині  майбутнього охорони здоров’я України в разі переобрання на посаду.

Нагадаємо, напередодні, 11 квітня, відкритий лист з таким проханням від нас отримав опонент Петра Порошенка у другому турі – Володимир Зеленський.

Кожному з кандидатів ми поставили по 5 питань, які відрізняються за формулюванням, але співпадають за суттю. Відповіді на них є важливими для мільйонів українців, що будуть робити свій вибір 21 квітня.

Ми закликали Петра Порошенка, так само як і Володимира Зеленського, особисто відповісти на поставлені питання, запросивши на зустріч представників громадянського суспільства. Зі свого боку, ми готові надати підтримку в організації та проведенні зустрічі такого формату.

Президенту України, кандидату на пост президента України
Порошенку П.О.

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Шановний Петре Олексійовичу!

Громадська організація «Платформа здоров’я» звертається до Вас напередодні другого туру виборів президента України з проханням надати публічне роз’яснення окремих положень Вашої передвиборної програми, а саме в частині майбутнього охорони здоров’я України в разі Вашого обрання на посаду.
ГО «Платформа здоров’я» народилася разом зі змінами в українській медицині, підтримала ці зміни та стала вільним майданчиком соціально активних людей, об’єднаних ідеєю формування цінності здоров’я кожної людини. Основною нашою метою є забезпечення умов у державі, яка гарантує своєму громадянину право на здоров’я.

Здоров’я є основою якості життя громадян та розвитку держави. На наше переконання, важливо, щоб президент України був прихильником запровадження стратегій, що сприятимуть якісному розвитку системи охорони здоров’я та покращенню як громадського так і індивідуального здоров’я громадян. Тому, ГО «Платформа здоров’я» вже звернулася з п’ятьма питаннями до Вашого опонента у другому турі – Володимира Зеленського, проте до Вас громадянське суспільство також має питання.

Ви публічно комунікували, що є прихильником чинної реформи охорони здоров’я, яка впроваджується під керівництвом в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун. Ви визначили свою роль у цьому процесі, ініціювавши законопропроект «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» і запровадивши відповідну програму на його виконання. Водночас, у Вашій передвиборній програмі приділене мінімальне значення охороні здоров’я, а деякі Ваші кроки залишають відкритими питання щодо майбутнього охорони здоров’я, у разі Вашого повторного обрання.

У своїй програмі Ви чітко заявляєте, що: «[ми]завершимо медичну реформу, спрямовану на підвищення якості і доступності медичних послуг». Водночас, незважаючи на успіх реформи охорони здоров’я, в.о. міністра Уляна Супрун ще досі офіційно не призначена на посаду, що дещо делегітимізує впровадження реформи.

Відповідно, виникає питання № 1. Чи готові Ви мобілізувати Ваші реальні наявні політичні ресурси, з метою сприяння процесу офіційного призначення Уляни Супрун на посаду міністра охорони здоров’я України?

У свої програмі Ви наголошуєте на важливості розвитку медичної інфраструктури у сільській місцевості. Проте, ініційований Вами та підтриманий Верховною Радою законопроект «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» був оцінений громадянським суспільством та антикорупційними ініціативами як такий, що містить потенційні корупційні ризики. Така оцінка зумовлена неконкретністю законопроекту, його рамковістю та відсутністю чітких механізмів впровадження, що у діючій системі важелів і противаг дозволяє виконавчій владі ширше застосовувати свої повноваження на

Відповідно, виникає питання № 2. Чи готові Ви ініціювати внесення змін до ЗУ «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» з урахуванням рекомендацій та зауважень антикорупційних ініціатив?

Окрім цього, як Вам відомо, первинна редакція законопроектів 6327 і 6604, що лягли в основу реформи системи охорони здоров’я містила норми щодо обов’язковості визнання міжнародних клінічних протоколів лікування та впровадження механізму співоплати визначених медичних послуг. Ці норми дозволили б ефективно протидіяти корупції як у призначенні лікування так і у формуванні реального бюджету охорони здоров’я, в якому держава легалізувала фактичну оплату пацієнтів за надані послуги, які наразі здійснюються шляхом хабарництва та напівлегальними сірими шляхами. Як відомо, фракція Блоку Петра Порошенка «Солідарність» не голосувала за прийняття цих норм у фінальній редакції законопроектів.

Відповідно, виникає питання № 3. Чи готові Ви використати свої реальні політичні ресурси та ініціювати процес внесення змін у відповідні Закони України з метою впровадження обов’язковості визнання міжнародних клінічних протоколів лікування та механізмів співоплати?

Окрім цього, у своїй програмі Ви наголошуєте, що «ми гармонізуємо структуру і зміст нашої освіти та науки з європейськими стандартами». Водночас, система медичної освіти в Україні оцінюється громадянським суспільством та профільними міжнародними організаціями як така, що потребує докорінного реформування.

Відповідно, виникає питання № 4. Чи готові Ви, у випадку свого обрання на посаду, як в межах своїх повноважень, так і в межах реального впливу на політичний процес всебічно сприяти реформі медичної освіти в Україні?

Більше того, у програмі та іншій публічній комунікації, Ви визначаєте євро- та північноатлантичну інтеграцію як свою місію. Водночас, Угода про Асоціацію між Україною та ЄС, в своїй Главі 22, ст.ст. 426, 427 визначає рамки співпраці, зокрема і в протидії розповсюдженню інфекційних захворювань. Як науково встановлено, вакцинація є одним з найдієвіших методів профілактики певних видів інфекційних захворювань. В той же час, рівень імунізації в Україні залишається вкрай низьким, що робить це питання актуальним і в контексті національної безпеки України. Президенти багатьох країн публічно висловлювали свою прихильність вакцинації і публічно робили щеплення.

Відповідно, виникає питання № 5. Чи готові Ви публічно заявити про прихильність вакцинації і закликати Українців робити щеплення?

Відповіді на вищевказані питання, важливі для мільйонів українців, які будуть робити свій вибір 21 квітня, та для десятків тисяч медичних фахівців, яких вже об’єднала ГО «Платформа здоров’я». Тому закликаємо Вас відповісти на поставлені питання особисто, запросивши на зустріч представників громадянського суспільства. Зі свого боку, ми готові надати підтримку в організації та проведенні зустрічі такого формату. У своїй діяльності ми комунікуємо більш ніж з 30 організаціями, активістами та експертами, що працюють у сферах, дотичних до впровадження медичної реформи. Надати відповідь на цей лист та узгодити усі деталі такої зустрічі Ви можете написавши нам на адресу: info@health-platform.org.ua (контактна особа Світлана Бубенчикова, Керівник напрямку по роботі з експертами ГО «Платформа здоров’я»).

Голова правління
ГО «Платформа здоров’я» Тимофій Бадіков

Цей лист не є агітацією за чи проти жодного кандидата на посаду президента України

Хочу стати
Агентом Здоров`я!
я з вами!
Щоб допомогти проекту фінансово:

Найменування отримувача: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “ПЛАТФОРМА ЗДОРОВ`Я”

Номер рахунку: 26007056225147

Код: 41927308

Банк отримувача: СТОЛИЧНА ФIЛIЯ ПАТ КБ"ПРИВАТБАНК" КИЇВ

Код Банку (МФО): 380269

Призначення платежу:Благодійна допомога на здійснення статутної діяльності. Без ПДВ.