[wpv-post-title]

[wpv-post-featured-image size="large" width="100%" height="auto" crop="true"]
[wpv-post-date] 0

8 лютого 2019 року «Платформі здоров’я» виповнюється один рік. Перший рік став для нас часом стрімкого розвитку та втілення найсміливіших ідей, створення команди однодумців, взаємонавчання, мотивації та активного руху вперед. 

Цей рік ми присвятили об’єднанню лікарської спільноти, налагодженню комунікацій з партнерами та експертами, а також започаткували та розвиваємо проекти, втілення яких наближає Україну до медицини найвищих світових стандартів якості.

Про те, яким був перший рік життя «Платформи здоров’я» – далі детальніше.

Забезпечення прозорості видатків бюджету на охорону здоров’я

Одним з перших проектів «Платформи здоров’я» став Аналіз бюджетних видатків на охорону здоров’я в Україні.

Кожен українець сплачує податки, велика частина з яких йде на фінансування системи охорони здоров’я, зокрема і через програми обласних бюджетів. Щоб відповісти на питання «Чи багато наших коштів таким чином витрачається на наше ж здоров’я?», ми проводимо постійну аналітику місцевих видатків на охорону здоров’я. Дослідження демонструє, які області більше піклуються про здоров’я своїх жителів.

Проект та результати дослідження були презентовані на прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі 6 квітня 2018 року.

Комплексна підтримка #ЛікарівПервинки: навчаємо, мотивуємо, об’єднуємо

Щоб допомогти лікарям налагодити роботу в умовах нової системи охорони здоров’я, «Платформа здоров’я» запустила Програму комплексної підтримки лікарів первинної ланки.

Цей проект має на меті підвищення якості надання первинної медичної допомоги через надання лікарям освітньо-консультативної, мотиваційної підтримки задля розвитку професійних та особистих якостей.

За цей час в рамках програми :

Проведено 2 тренінги для медичних сестер середніх навчальних закладів м.Києва в рамках проекту Український тиждень імунізації-2018. (м. Київ, 16.04.2018 р. та 20.04.2018 р.) У тренінгах взяли участь 120 учасників.

Відгуки учасників:

«Дякую за змістовну і цікаву зустріч. Це гарний початок змін. З нетерпінням чекаємо на зустріч з Федором Лапієм, та в нашому закладі»

Успішно організовано та проведено тренінг «Співпраця на шляху до ефективних змін» (м. Київ, 07-09.06.2018 р.)
Кількість  учасників – 25

Долучилися до навчання  головних лікарів протитуберкульозних закладів на тему сучасного підходу щодо виявлення, лікування та профілактики туберкульозу, спільно з ГО «Інфекційний контроль» (м.Київ, 30.07.2018р.)

Успішно організовали та провели тренінг «Успішний #ЛікарПервинки» (м. Київ, 02.10.2018 р.)
Кількість учасників – 52

Відгуки учасників:

«Дуже багато корисної інформації. Отримала багато нових знань. Вся інформація з тренінгу актуальна для подальшого використання».

«В подальшій практиці буду використовувати інформацію про фінансове планування, маркетинг, юридичні питання».

«Максимально корисною для подальшої практики є отримана інформація на тему вакцинації та інфекційного контролю»

Долучилися до розробки інформаційних матеріалів з нагоди “Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом – World Polio Day” (спільно з Ротарі в Україні та ГО «Батьки за вакцинацію»)

Успішно організовано та проведено тренінг «Приватна лікарська практика на шляху до успіху» (м. Київ, 22.12.2018 р.)
Кільість учасників – 25

Відгуки учасників:

«Чудові спікери, цікаві факти. Виступ Валерія Кідоня – супер. Усім вдячна, дуже інформативно і велика мотивація в роботі. Вам процвітання і подальшого розвитку».

«Корисно для подальшого розвитку професії, для комунікації з пацієнтами»

«Корисна практична інформація, «без води». Чіткі поради щодо практичного втілення професійного саморозвитку. Чудові спікери «без апломбу», інформація подана доступно і зрозуміло, сприймається позитивом. Після тренінг відчула, що обраний шлях вірний».

«Вдячна за тренінг. Успіху, творчості, натхнення, здоров’я!»

Розроблено та поширено серію з 20 відеороликів  «#ЛікарФОП: Питання-Відповіді»

Проведено 6 навчальних вебінарів для лікарів первинної ланки
Кількість учасників – 273

Розроблено сертифікований онлайн курс «Успішний #ЛікарПервинки»
Кількість лікарів, що завершили курс – 178

В рамках “Програми комплексної підтримки лікарів первинної ланки” впроваджується «Школа #ЛікаряПервинки». Мета “Школи” –  забезпечити навчання лікарів-ФОП та потенційних лікарів-ФОП з питань організації власної практики та ведення бізнесу.

«Платформа здоров’я», в рамках проекту Школа Лікаря Первинки створила Відеокурс «Приватна лікарська практика на шляху до успіху».

Адвокація розробки національної стратегії eHealth

Система електронного здоров’я – це не набір програм та сервісів. Це налагоджена робота сотень напрямків, що поєднують тисячі медичних закладів, десятки тисяч лікарів та мільйони пацієнтів.

Така система може ефективно реалізовуватися тільки на основі детальної стратегії. Тому серед проектів «Платформи здоров’я» – Програма сприяння розбудові електронної системи охорони здоров’я (eHealth) в Україні

В рамках проекту:

  • Розроблено і розповсюджено чек-ліст з вибору медичної інформаційної інформаційної системи для закладів охорони здоров’я
  • Ініційовано адвокаційну кампанію з прийняття Національної стратегії електронної системи охорони здоров’я.

«Грип: Прості речі рятують життя»

Мета проекту: забезпечити комунікацію з необхідності щеплення від грипу під час епідсезону 2018-2019.

В рамках проекту підготовлені та поширені інформаційні матеріали про профілактику грипу.

Просвітницьку кампанію “Грип: прості речі рятують життя” з профілактики грипу «Платформа здоров’я» проводила у партнерстві з ГО “Батьки за вакцинацію”, та Всесвітньою організацією охорони здоров’я – WHO Regional Office for Europe / World Health Organization Ukraine.

Робота з головними лікарями

Тренінг «Що необхідно знати головному лікарю в умовах реформи?» (м. Львів, 17.04.2018 р.)
Кількість учасників – 72

Відгуки учасників:

«Дякуємо за інформативні та цікаві доповіді! Лектори чудові, легко сприймається інформація! Дякую, не очікувала».

Організація Всеукраїнської відзнаки “Головний лікар року 2018”.

Мета щорічної урочистої відзнаки:

  • забезпечення суспільного визнання та підвищення соціального статусу головного лікаря в Україні;
  • визнання досягнень головних лікарів України, професіоналізму та особистого внеску у розвиток медичної галузі;
  • поширення найкращого досвіду серед медичної спільноти.

Нагородження переможців конкурсу на Всеукраїнську відзнаку «Головний лікар року 2018» відбулося 3 жовтня 2018 року в Міжнародному Виставковому Центрі в рамках 27-ї Міжнародної медичної виставки «Public Health».

«Для мене це найголовніша нагорода, яка означає довіру людей. Дякую всім, хто підтримав мене, і спасибі за те, що сьогодні в Одесі створені умови для надання якісної медичної допомоги жителям», – Сергій Горіщак, лауреат відзнаки «Головний лікар року 2018» в номінації «Народний рейтинг»

Захист медичної реформи

Ми завжди підтримували реформу охорони здоров’я як єдиний можливий вихід із того жахливого становища, в якому роками перебувала галузь.

З початком 2019 – року виборів, адепти старої системи влаштували сплановану кампанію проти медичної реформи та особисто в.о. Міністра охорони здоров’я Уляни Супрун. Захищаючи незворотність змін у системі охорони здоров’я, «Платформа здоров’я» стала одним з ініціаторів кампанії на підтримку проактивного міністра.

Цими днями, разом з Мережею ЛЖВ, БФ “Пацієнти України” та ГО “Батьки за вакцинацію” ми активно проводимо флешмоби в соціальних мережах на підтримку Уляни Супрун, беремо участь в брифінгах та влаштовуємо масові заходи протесту з метою захистити здобутки медичної реформи.

Комунікації

З перших днів існування «Платформи здоров’я» створена та активно працює Facebook-сторінка, а також група #Лікарпервинки. Розроблено сайт організації. Започатковано бренд «#ЛікарПервинки» з відповідною реєстрацією прав інтелектуальної власності

Ми проводимо постійну комунікацію з ключовими стейкхолдерами реформи охорони здоров’я; беремо участь в українських та міжнародних заходах, присвячених актуальним питанням медичної реформи и охорони здоров’я. Наші активісти та експерти налагодили роботу зі ЗМІ.

Реагуючи на нагальні питання та проблеми у сфері охорони здоров’я, ГО «Платформа здоров’я» ініціює листи, звернення та запити до МОЗ України, ДОЗ, НСЗУ та ін. органів державної влади та місцевого самоврядування.

Парнерство

Започатковано партнерство та підписано меморандуми про співпрацю з 12 Організаціями (МІС, вищі навчальні заклади, громадські організації).

Також в рамках проектів співпрацюємо з Порталом пацієнтів EuroMD, Міжнародною виставка Public Health, ГалМЕД, #PeremogaSpace, Прем’єр Експо, Training Academy.

З жовтня 2018 «Платформа здоров’я» є постійним членом «Коаліції за Вакцинацію».

Основні цілі на 2019 рік

Забезпечення сталої реалізації започаткованих проектів є першою з наших основних цілей поточного року. Ми продовжуємо поглиблену роботу з лікарями первинної ланки, зокрема в рамках проектів «Школа #ЛікаряПервинки» та «Програми комплексної підтримки лікарів первинної ланки». Також ми націлені на ще більш поглиблену та системну роботу з міжнародними організаціями та ключовими стейкхолдерами реформи охорони здоров’я.

На початку року ГО «Платформа здоров’я» отримала грантову допомогу в рамках програми «Платформа розвитку громадянського суспільства» (ІСАР Єднання) на проведення сесії стратегічного планування організаційного розвитку та проекту “Програма комплексної підтримки первинної ланки”. За результатами сесії буде розроблений єдиний стратегічний документ розвитку організації та проектів.

Ми дякуємо усім нашим партнерам, лікарям, пацієнтам та усім небайдужим за цей надзвичайно насичений проектами рік!

Хочу стати
Агентом Здоров`я!
я з вами!
Щоб допомогти проекту фінансово:

Найменування отримувача: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “ПЛАТФОРМА ЗДОРОВ`Я”

Номер рахунку: 26007056225147

Код: 41927308

Банк отримувача: СТОЛИЧНА ФIЛIЯ ПАТ КБ"ПРИВАТБАНК" КИЇВ

Код Банку (МФО): 380269

Призначення платежу:Благодійна допомога на здійснення статутної діяльності. Без ПДВ.