Під час карантину вакцинація повинна тривати, – лікарі

20.10.2020 0

В Україні станом на 20 жовтня лабораторно підтверджено 309 107 випадків COVID-19, з них за добу – 5 469.

За даними Міністерства охорони здоров’я, станом на 19 жовтня місто Київ та жодна область України не готові до послаблення карантину. Разом з тим, карантин не є приводом переривати планову або додаткову вакцинацію. Адже з появою коронавірусу інші небезпечні хвороби нікуди не зникли.

“Згідно з рекомендаціями ВООЗ, будь-які переривання планової імунізації, навіть на короткий період, призведуть до підвищення ймовірності спалахів вакцинокерованих інфекцій або зростання кількості випадків захворювань»”, — підкреслив Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Він наголосив, що під час карантину не заборонено проведення вакцинації. Навпаки, планова імунізація є запорукою захисту дітей від низки небезпечних інфекцій.

Вакцинація обов’язковими та додатковими вакцинами повинна тривати – і на підставі здорового глузду, і на підставі нормативних документів та міжнародних рекомендацій. На цьому наголошує також Голова правління ГО “Батьки за вакцинацію”, кандидат медичних наук, Голова НТГЕІ, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології в НМАПО імені П.Л. Шупика Федір Лапій.

Лікар Лапій підкреслив, що вакцинація проти грипу під час пандемії коронавірусу набуває особливою важливості.

“Вакцинація проти грипу не захищає від COVID-19, але дозволяє уникнути зайвої госпіталізації та звернення до лікарів”, – пояснює лікар-інфекціоніст Федір Лапій.

Нагадуємо, що, на сьогодні в календар профілактичних щеплень внесено 10 небезпечних хвороб, серед них — гепатит В, туберкульоз, поліомієліт, дифтерія, правець, Хіб-інфекція, кір, паротит, краснуха, кашлюк.

Хочу стати
Агентом Здоров`я!
я з вами!
Щоб допомогти проекту фінансово:

Найменування отримувача: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “ПЛАТФОРМА ЗДОРОВ`Я”

Номер рахунку: 26007056225147

Код: 41927308

Банк отримувача: СТОЛИЧНА ФIЛIЯ ПАТ КБ"ПРИВАТБАНК" КИЇВ

Код Банку (МФО): 380269

Призначення платежу:Благодійна допомога на здійснення статутної діяльності. Без ПДВ.