Головний лікар-2019: «Перемога в конкурсі – це нові можливості для закладу та пацієнтів»

21.10.2019 0

Костянтин Рожин став головним лікарем КНП «Білопільський ЦПМД», що на Сумщині, трохи більше року тому. Відвідуючи Міжнародну медичну виставку Public Health-2018, він вперше почув про конкурс Всеукраїнська відзнака «Головний лікар року». Побачив лауреатів та переможця. А вже цього року Костянтин Олегович сам став переможцем конкурсу, отримавши визнання, почесну відзнаку та сертифікат на безкоштовне навчання в Бізнес-школі МІМ на програмі Pre-MBA «Бізнес».

Управлінець-цифровізатор

Костянтина Олеговича можна назвати людиною, яка випереджає свій час. Головними інноваціями Костянтина на посаді головного лікаря є впровадження повної діджіталізації та цифровізації в роботу закладу. Білопільський ЦПМД повністю підготовлений до впровадження телеметричних послуг, та оформлення електронних листків непрацездатності. Запроваджено в дію мобільний додаток для пацієнтів, який дозволяє записатися до лікаря зі смартфона, відслідковувати всі дії в електронній картці пацієнта, безпосередньо зі смартфона, відправляти лікарю, наприклад, графік власного артеріального тиску та інші медичні показники.

«Я родом з невеликого міста Білопілля на Сумщині, і є патріотом свого міста. Мені вдалося разом зі своєю командою – нашими лікарями, побудувати наш заклад, і я цим пишаюся», – зазначив Костянтин Рожин.

Він став гостем ранкового ефіру на UA: КИЇВ, UA: Суспільне мовлення – головного інформаційного партнера конкурсу.

Заявки на участь у конкурсі подали 56 кандидатів майже з усіх регіонів. Вибір найкращих був непростим. Критерії вибору були з огляду на реформу охорони здоров’я: підготовка до наступних етапів, розуміння того, що має знати та робити головний лікар. Це і менеджерські якості, і те, як заклад проходить процес трансформації, і на чому робить акцент головний лікар, як адміністратор та управлінець.

Саме такі якості та відповідність цим критеріям конкурсна комісія побачила в особі цьогорічного переможця.

«Участь в конкурсі була не складнішою, ніж моя щоденна робота з викликами і ризиками. У провадженні реформи найскладніше, на мою думку, комунікації з медичним персоналом, лікарями, населенням, щоб вони повірили, що є зміни на краще. Що реформа – це не погано, а добре.

Наступного дня після приїзду з конкурсу я запровадив онлайн анкетування своїх пацієнтів. Перші результати свідчать, що близько 80% наших пацієнтів задоволені рівнем медичного обслуговування», – розповідає Костянтин Рожин.

«Переможець конкурсу «Головний лікар 2019» виявився дуже скромною людиною. Та я вважаю, що класні заклади розбудовуються такими людьми, які кожного дня сумлінно роблять свою роботу. Саме таких потрібно відзначати», – переконаний співорганізатор Відзнаки, Голова правління ГО «Платформа здоров’я» Тимофій Бадіков.

Він додав, що за шалених темпів трансформації охорони здоров’я лікарям приділяється мало уваги з боку держави та пацієнтів. Вимоги влади та пацієнтів до лікарів зростають, але важливо не загубити подякувати та відзначити працю лікарів – вони на це заслуговують.
«Тому ми, представники громадськості, приєдналися до конкурсу в рамках найбільшої в Україні Міжнародної медичної виставки Public Health. Разом з Premier Expo та Public Health проводимо конкурс на Всеукраїнську відзнаку «Головний лікар року» вже втретє», – розповів Тимофій Бадіков.

Відзнака «Головний лікар» відкриває нові горизонти

Сучасний головний лікар має поєднувати в собі низку найкращих людських, управлінських та професійних якостей, завдяки яким він бере активну участь у розвитку системи охорони здоров’я України та впровадженні найкращих європейських та світових практик в повсякденній роботі.

В медичних вищах України не було і досі немає навчання тим менеджерським знанням, яких потребує сучасний головний лікар. Головним освітнім партнером Відзнаки стала бізнес – школа МІМ, яка надала переможцю сертифіакт на безкоштовне навчання на програмі Pre-MBA «Бізнес». Це можливість отримати знання та навички з менеджемнту, маркетингу, клієнтського сервісу.

«Розпочинаю навчання вже у листопаді. Це модульна форма навчання, яке триватиме протягом 9 місяців. Враховуючи, що навчання проходитиме у Києві, мій графік буде непростим. Але впевнений, що я з цим впораюся – дуже люблю навчатися. Я дуже пишаюся цією нагородою і хочу набути тих навичок менеджера та управлінця, які в подальшому допоможуть мені підняти заклад, співробітників та команду ще на більш високий та якісний рівень», – каже Костянтин Рожин.

«Перемога в конкурсі дійсно стає поштовхом для лікарів, – зазначає Тимофій Бадіков. Зокрема, Переможець конкурсу 2018 Роман Колонтай, головний та сімейний лікар КНП «Балтський центр ПМСД», тепер очолив управління Національної служби здоров’я України у м.Одеса та в Одеській області. Це можливість для Романа Колонтая поширити успішний досвід Балтського центру».

Визначально, що церемонія нагородження лауреатів та переможців Відзнаки відбувалася під час найбільшої в Україні Міжнародної медичної виставки Public Health-2019. Всі учасники заходу змогли на власні очі побачити сучасне медичне обладнання, яке представляють найкращі світові виробники.

Цього року на виставці була представлена дуже велика кількість іноземних учасників. Це важливо, тому що найкраще сучасне обладнання є у великих міжнародних організаціях. Зацікавленість в ринку України свідчить, то наші медики будуть мати провідне обладнання.

«Цього року наш конкурс підтримала компанія Philips, яка стала генеральним партнером і проявила велику зацікавленість. Я радий, що Україна стала окремим суб’єктом для таких компаній. Це дуже важливий крок для розвитку нашої країни», – підкреслив Тимофій Бадіков.

Як стати Головним лікарем року

За словами організаторів Відзнаки, головний критерій для майбутнього учасника конкурсу – бажання розвиватися, розвивати свій колектив і ділитися досвідом.

«Щоб приймати участь в наступному році, треба просто багато працювати. З 1 квітня 2020 р. планується запуск подальшого етапу медичної реформи (вторинна, третинна ланка). Думаю, що у багатьох на цьому шляху буде багато успіхів, хоча можливі й поразки.

Кожного року ми звертаємося до Департаментів охорони здоров’я, які подають кандидатів. Тому звертаюся до керівників областей, щоб вони знали своїх лідерів, своїх лікарів, яких варто номінувати. Якщо Департамент не знає своїх «бійців», то є можливість самостійно подати анкету», – пояснив Тимофій Бадіков, голова ГО «Платформа здоров’я».

Хочу стати
Агентом Здоров`я!
я з вами!
Щоб допомогти проекту фінансово:

Найменування отримувача: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “ПЛАТФОРМА ЗДОРОВ`Я”

Номер рахунку: 26007056225147

Код: 41927308

Банк отримувача: СТОЛИЧНА ФIЛIЯ ПАТ КБ"ПРИВАТБАНК" КИЇВ

Код Банку (МФО): 380269

Призначення платежу:Благодійна допомога на здійснення статутної діяльності. Без ПДВ.